Пятница, 29 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
586 тонн товарної риби добуто за рік на Чернігівщині

586 тонн товарної риби добуто за рік на Чернігівщині


Рибогосподарську діяльність на території Чернігівської області у 2019 році здійснювали сім суб’єктів промислового рибальства та 39 суб’єктів аквакультури.

Про це повідомляє видання Біла хата з посиланням на інформацію Чернігівського рибоохоронного патруля.

Так, для цілей аквакультури в області у 2019 році використовувалося 870,2 га ставків, 120 м2 басейнів та 512 га водосховищ. Промисловий вилов здійснювався на р. Дніпро, р. Десна та озерах.

Загалом за 2019 рік в області виловлено 586 тонн товарної риби, яка була поставлена на споживчі ринки для потреб населення. Так 90% (528 тонн) товарної риби забезпечили суб’єкти аквакультури та 10% (58 тонн) – представники промислового рибальства.

У 2019 році аквакультура традиційно найбільше реалізовувала коропа (356 тонн), товстолоба і білого амура (123 тонни), сомових (2 тонни), осетрових (0,86 тонни) та інших видів риб (щука, лин, судак, лящ, окунь, карась — понад 46 тонн).

У промисловому вилові переважають аборигенні для чернігівських водойм види риб: лящ (понад 20 тонн), плоскирка (15 тонн), плітка (8 тонн), карась сріблястий (4 тонни), щука і синець (по 2 тонни).

Не зважаючи на те, що Чернігівщина має значний потенціал для розвитку рибного господарства, особливо прісноводного рибництва у внутрішніх водоймах, показники вилову товарної риби у порівнянні з 2018 роком знизилися на 17 %. Так, якщо у 2018 році суб’єкти аквакультури виловили та продали населенню 655 тонн риби, то у 2019 році цей показник впав через низку причин.

Насамперед це фінансова неспроможність самих рибників зберігати високі показники виробництва через високу собівартість продукції та відсутність ефективного кредитування з боку держави. Адже витрати на утримання в належному стані водних об’єктів різного циклу, зарибок і корми, які щороку зростають, не кожен суб’єкт господарювання може собі дозволити.

Також на розвиток аквакультури в області впливає і відсутність достатньої кількості висококваліфікованих рибоводів, адже сьогодні ця професія вважається не дуже перспективною.

«Але Держрибагентством та органами рибоохорони в областях ведеться постійна робота над розбудовою рибної галузі України та Чернігівщини зокрема. Урядом та Держрибагентством розроблено ряд проєктів для надання фінансової допомоги українському малому бізнесу в галузі рибного господарства. Ведеться робота щодо налагодження співпраці між бізнесом та закладами із підготовки фахівців галузі в перспективі найближчих років. Вивчається міжнародний досвід та залучаються як іноземні, так і вітчизняні інвестиції в рибогосподарську галузь. Віримо, що у найближчому майбутньому вітчизняна рибна продукція складе конкуренцію імпортній як за якісними так і за ціновими критеріями», — наголосив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.


Комментирование закрыто

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/