Пятница, 29 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

23 червня – останній день Міжнародного фестивалю моновистав у Чернігові


Ось і завершується унікальний Міжнародний фестиваль моновистав «Чернігівське Відлуння», який був розпочато 19 червня на сцені Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім.Т.Шевченка.

На фестиваль завітали почесні гості – фундатори українського монофестивального проекту: Ніна Мазур – президент і художній керівник фестивалю «Відлуння», Володимир Смотритель  –  директор фестивалю та інші експерти театрального середовища.

В свою чергу, чернігівські організатори фестивалю подякували його засновникам і учасникам, чиїми зусиллями створено такий цікавий проект, за сприяння його втіленню на чернігівській сцені, а також звернулися зі словами вдячності до глядачів, які не залишили жодного вільного місця і своєю присутністю підтримали запровадження у Чернігові цього неординарного фестивального дійства.

IMG_4566Ведучі церемонії відкриття представили учасників фестивалю з різних країн – Білорусі, Грузії, США, України, Швеції, які упродовж п’яти днів виконають вісім моновистав фестивальної програми.

Право розпочати програму фестивалю «Чернігівське Відлуння» було надано Чернігівському академічному театру імені Т.Г.Шевченка виставою вірменської письменниці Каріне Ходікян «Целофанове щастя» у виконанні заслуженої артистки України Оксани Гребенюк.

DSC_0106І вся глядацька аудиторія прямісінько з італійського вокзалу вирушила у подорож в купе швидкого потягу…

Ця прониклива сповідь Оксани Гребенюк про скалічену війною долю вірменської жінки до глибини душі вразила глядачів. Вони стоячи дякували актрисі, а овації не вщухали і після вручення їй диплому учасника XVIII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське Відлуння».

Обидві вистави другого фестивального дня пов’язані зі світом музики. Денна вистава «Едіт Піаф» у виконанні білоруської актриси Олени Дудич перенесла глядачів у музичний простір видатної французької співачки ХХ століття, а вечірня вистава «Соло з оркестрової ями» у виконанні Еліаса Файнгерша зі Швеції беззастережно захопила глядацьку залу оригінальною гумористичною трактовкою класичних оперних творів різних авторів і часів.

Мала сцена, на якій Олена Дудич виразно і хвилююче створювала образ Едіт Піаф, виявилася замалою для усіх бажаючих потрапити на цю виставу.

DSC_0190Маленька беззахисна дівчинка, що збирає копійки на батьківському акробатичному шоу; нікому невідома вулична співачка без освіти, без домівки, без майбутнього; улюблениця елітного паризького кабаре; всесвітньо відома співачка, що гастролює країнами Європи й Америки і збирає величезні зали захоплених шанувальників; величезної духовної міці жінка, яка після втрати свого кохання змогла віднайти в собі сили повернутися на сцену і знову заспівати – такою різною і по-новому зрозумілою постає перед нами славетна Едіт Піаф.

DSC_1276Вечірня вистава «Соло з оркестрової ями» нашого гостя зі Швеції Еліаса Файнгерша – це не просто вистава, це смішні, ексцентричні сценки з п’яти відомих опер змальовані в жанрі музичної «стенд ап комеді».

На сцені – музикант, актор, мім, клоун і, звичайно, автор ідеї і режисер власних спектаклів. Він поєднує в єдине ціле різні жанри, напрямки, стилі — трагедію, комедію, пародію, фарс.

Важливу роль відіграє і приголомшлива енергетика артиста, якою заражаються всі присутні.

Про те, що «золотий тромбон Європи» володіє неординарною свободою самовираження, зрозуміло кожному, хто хоча б раз побував на його виступах.

DSC_1404Третій фестивальний день був не менш насиченим. Глядачі були свідками «Третьої молитви» у виконанні київської актриси Ганни Яремчук. Вистава відбувалася на Малій сцені. Того дня у вечірньому показі була продемонстрована вистава «Кабаре», яку представляв американський актор Бремнер Даті на великій сцені театру.

DSC_003623 червня, на 5-й день фестивалю, остання вистава. Грузинський актор із Тбілісі ОТАР ЧІКОБАВА продемонструє дійство «Могильщик» (автор А. Рошка, The Glass Theatre − Скляний Театр).

…У гримерці розігрується сучасна трагедія – ми бачимо нереалізованого актора шекспірівського масштабу, який мріє зіграти Гамлета, а отримує роль Могильщика... «Бути чи не бути» – для нього означає: грати чи не грати. Зрештою, актор приймає рішення брати участь у виставі, але питання «бути чи не бути на сцені» вирішує доля.

Нагадуємо, що у фойє першого поверху відкрита чудова виставка картин Дмитра Куровського, артиста оркестру театру.

Крім цього, в «Куточку Відлуння» протягом всіх фестивальних днів після кожної вистави відбувалися спілкування із акторами, а також проходять конкурси на найкращі та найоригінальніші селфі «Я люблю театр» і «Міс селфі Відлуння». З умовами конкурсу шанувальники театру могли ознайомлюватися ТУТ.

Сторінка фестивалю.

DSC_0154

DSC_0068

DSC_0224

DSC_0309

DSC_0324

IMG_5107

IMG_5112

На світлинах: фрагменти з окремих вистав


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/