Середа, 19 Вересень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
12 відсотків за паї отримують селяни у селі Курінь на Чернігівщині

12 відсотків за паї отримують селяни у селі Курінь на Чернігівщині


Село, а в ньому – люди. Приємні сюрпризи

Вже збирався залишати Курінь, коли угледів знайомого.

– Не інакше, як хочете розповісти про підвищену оплату за паї? – почув від курінця одразу ж після привітання.

– А що відбулося ?

– Не знаєте?! По 12 відсотків Василь Булах платить! – ця хороша новина вмить змінила мої плани.

І ось я – у кабінеті директора ПСП «Авангард» Василя Миколайовича Булаха. Найперше моє питання стосується якраз отих 12 відсотків.

– Так, виплачуємо. Ви знаєте, найбільше в житті не люблю зрадників і брехунів. Коли просив курінських пайовиків надати землю в оренду, то обіцяв їх у винагороді не ущемляти. Платило ПСП одну з найбільших орендних винагород у районі. У минулому році було, наприклад, 9 відсотків. Життя зараз у людей – непросте, хочеться допомогти. За результатами цьогорічного господарювання можемо бути щедрішими. От і вийшли на 12 відсотків. Між іншим, це – 2,4 мільйона додаткових виплат. Звісно, люди знайдуть їм застосування. Що залежить від мене – зробив. Обіцяв – виконав, інакше не можу.

– Цікаво, якими врожаями віддячило цьогорічне жнивне поле?

– Що ячмінь, що пшениця дали на круг по 65 центнерів. Це – результат старання наших і агрономів, і механізаторів. Коли брав землю, обіцяв людям, що дбатиму про неї, що буде вона не менш врожайна. Слово і тут дотримав. Тоді гумусу мали 4 відсотки, тепер – 4,5. Це – результат дбайливого ставлення до ґрунтів, які заправляємо не лише міндобривами, а й органікою. Це задоволення наше господарство дозволити собі може – у нас 2700 голів великої рогатої худоби. Зважте, вийшли на показник, прийнятний для продуктивного ведення сільськогосподарського виробництва – маємо на 100 гектарів угідь 100 корів. Звісно, на результат працюють у нас і правильно застосована агрономами сівозміна, і використання елітних сортів насіння.

Так що кожен із 820-ти наших пайовиків можуть бути задоволеними – і винагороду мають пристойну, і землі їхні дбайливо доглянуті, і перспектива є. Тому люди й погоджуються продовжити угоду про оренду на 15 років.

Не забувайте, що ПСП і м’ясо вирощує, і молоко отримує. Кожного дня надоюємо по 15 тонн. Врахуйте, молоко найвищого ґатунку. Курінську білопінну продукцію із задоволенням купить будь-який переробник.

– А скільки ж пайовик отримує тепер грошей? – не втерпів і ставлю меркантильне питання.

– Секретів немає. Назву точну цифру – 11482 гривні за пай. Ще ось і копійки є, але...

На цьому б наша розмова, мабуть, і завершилась би. Та до кабінету директора завітали голова сільської ради і директорка місцевої школи. Леонід Васильович Вдовенко і Оксана Василівна Доліч заходилися вітати Василя Миколайовича із нагородженням Почесною грамотою.

Булахl_Василь БулахОдні сюрпризи, – думаю про себе, – і прошу «іменинника» показати Грамоту. До мого прохання приєднуються і гості. Нагороджений нарешті здається. Цей момент і зафіксував мій потертий «Олімпус».

Встигаю прочитати: «Грамотою нагороджується Булах Василь Миколайович за плідну працю та з нагоди професійного свята – Дня підприємця. Голова районної державної адміністрації Т. М. Неділько».

Затримався ще б, та мобільний телефон вкотре нагадав про невідкладні справи...

Борис Бобришев, с. Курінь Бахмацького району, Чернігівщина

На першому знімку: Доглянуті корови в господарстві «Авангард», яким керує Василь Миколайович Булах


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 БІЛА ХАТА Чернігівська інтернет-газета
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/